Психологи НУЦЗУ підвищують свій професійний рівень

10-14 травня 2016 р. вперше в Україні за підтримки Американської Асоціації Географів та Державного Департаменту США на базі Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна був проведений тренінг-семінар «Secondary Cities Workshop», який є першим етапом реалізації спільного міжнародного проекту з підвищення готовності населення до дій в надзвичайних ситуаціях в умовах великого міста, з акцентом на вразливі групи населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та людей з обмеженими можливостями. 

Лекції та практичні вправи під час заходу провели провідні американські вчені: доктор Дуглас Річардсон, директор Американської Асоціації Географів; Кандіда Л. Маноцци, директор з Програм Розвитку Американської Асоціації Географів; доктор Олена Огнева-Хіммельбергер; доктор Лі Шварц. З українського боку в роботі семінару взяли участь студенти та викладачі провідних вищих навчальних закладів Харкова: Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова, Харківського національного університету радіоелектроніки, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського та Національного університет цивільного захисту України.

Вищий навчальний заклад Державної служби України з надзвичайних ситуацій представили студентки соціально-психологічного факультету Попова Тетяна та Дудкович Дарина під керівництвом начальника науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру підполковника служби цивільного захисту Світлани Лєбєдєвої. 

У рамках роботи семінару кожному з учасників була дана можливість виступити із доповідями англійською мовою. Представники американської сторони дали високу оцінку підготовленості українських представників та дали завдання на літо. 

Під час наукової дискусії представників Національного університету цивільного захисту України з доктором Дугласом Річардсоном було наголошено на важливості допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій, обговорено перспективи подальшого розвитку та співробітництва. Після закінчення семінару кожний з учасників отримав міжнародний сертифікат, який надає можливість на професійному рівні застосовувати у практичній роботі отримані знання та навички.

Крім того, українські представники отримали запрошення на другий семінар у рамках цього проекту, який відбудеться на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова у вересні поточного року.