Соціально-психологічний тренінг «Психологія й безпека масових спортивних заходів»

Як відомо, в Україні проходила заключна частина чемпіонату з футболу ЄВРО - 2012. До міст, в яких проходила ця подія (Харків, Київ, Донецьк, Львів), приїхало багато гостей. Для підготовки всіх, хто був задіяний для забезпечення ЄВРО - 2012, нами був спеціально розроблений соціально-психологічний тренінг «Психологія й безпека масових спортивних заходів».

Мета: оптимізація та розвиток професійної, соціально-психологічної та міжкультуральної компетенції фахівців психологічних служб силових міністерств і відомств України на етапах підготовки і проведення масових спортивних заходів за участю іноземних громадян.

Категорія осіб, на яку зорієнтований тренінг: фахівці психологічних служб силових міністерств і відомств України.

Термін проведення тренінгу: повна програма тренінгу розрахована на 2 робочі дні по 8 годин кожний.

Місце проведення: кімната психологічного розвантаження, навчальний клас, тренінговий зал.

Кількість учасників тренінгу на одного ведучого – не більше 6 чоловік.

Особливості тренінгового процесу: деякі вправи просто виконуються учасниками тренінгової групи та не обговорюються, якщо в них не виникає бажання зробити це.

 

Приїжджаючи до незнайомої країни, гості передусім зустрічаються з людьми у формі. І якщо поведінка останніх буде некоректною, може виникнути почуття недружелюбності. Подібна ситуація може виникнути при зустрічі із міліціонером чи рятувальником. Фани можуть попросити одягти, наприклад, бойовку, розгорнути пожежний рукав, залізти на пожежну машину, аби сфотографуватись, тощо. І працівник ДСНС, МВС, національної гвардії України повинен бути до цього психологічно готовими, аби не відштовхнути, не нашкодити. Адже в даному випадку ми імідж країни.

В Європі, на Заході людина у формі – це авторитет. А гостей вабить новизна, вони приїжджають за кордон, аби почерпнути щось корисне, наповнитись позитивною енергією, отримати нову інформацію. І тут господарі приймаючої країни повинні поводити себе тактовно та коректно. Саме над цим і працюють практичні психологи науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України сьогодні.

Соціально-психологічний тренінг «Психологія й безпека масових спортивних заходів» був розроблений фахівцями науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ і вперше проведений:

лютий 2011 р. - у Харкові⇒докладніше

березень 2011 р. - у Донецьку⇒докладніше

квітень 2011 р. - у Львові⇒докладніше

лютий 2012 р. - у Києві⇒докладніше