«Психологічна безпека Євро – 2012»

Як відомо, в Україні буде проходити заключна частина чемпіонату з футболу ЄВРО - 2012. До міст, в яких буде проходити ця подія (Харків, Київ, Донецьк, Львов), приїде багато гостей. Для підготовки всіх, хто буде задіяний для забезпечення ЄВРО - 2012, нами був спеціально розроблений соціально-психологічний тренінг «Психологічна безпека Євро – 2012».

Приїжджаючи до незнайомої країни, гості передусім зустрічаються з людьми у формі. І якщо поведінка останніх буде некоректною, може виникнути почуття недружелюбності. Подібна ситуація може виникнути при зустрічі із міліціонером чи рятувальником. Фани можуть попросити одягти, наприклад, бойовку, розгорнути пожежний рукав, залізти на пожежну машину, аби сфотографуватись, тощо. І працівник МНС, МВС, внутрішніх військ повинен бути до цього психологічно готовими, аби не відштовхнути, не нашкодити. Адже в даному випадку ми імідж країни.

В Європі, на Заході людина у формі – це авторитет. А гостей вабить новизна, вони приїжджають за кордон, аби почерпнути щось корисне, наповнитись позитивною енергією, отримати нову інформацію. І тут господарі приймаючої країни повинні поводити себе тактовно та коректно. Саме над цим і працюють практичні психологи науково-дослідної лабораторіїекстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України сьогодні.

Соціально-психологічний тренінг «Психологічна безпека Євро – 2012» був розроблений фахівцями науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ.

Структурно цей тренінг складається з модулів: міжкультуральна комунікація під час проведення спортивно-масових заходів; розробка алгоритму взаємодії психологів силових структур та екстремальних психологів; виявлення та попередження ризиків, які можуть виникнути на різних етапах переміщення вболівальників на території України; визначення виникнення можливих ризиків кожної окремої футбольної гри на території України; дії психологів при виникненні надзвичайної ситуації.

Мета цього тренінгу – оптимізація та розвиток професійної, соціально-психологічної та інтеркультурної компетенції фахівців, які будуть забезпечувати проведення ЄВРО - 2012. Тренінг розрахований на 2 повних дня і був проведений:

лютий 2011 р. - у Харкові⇒докладніше

березень 2011 р. - у Донецьку⇒докладніше

квітень 2011 р. - у Львові⇒докладніше

лютий 2012 р. - у Києві⇒докладніше

 

 

Також можна переглянути