День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в Національному університеті цивільного захисту України

Слово «чорнобиль» назавжди залишиться у пам’яті людей як символ великого лиха, мужності, відчайдушності й героїзму тих, хто з честю виконав свій обов’язок при гасінні пожеж та ліквідації наслідків аварії на АЕС.

14-е грудня згідно з Указом Президента України № 945/2006 від 10 листопада 2006 року визнано Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Саме цього дня було закінчено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком, саме цього дня відзначається мужність, самовідданість і високий професіоналізм тих, хто, ризикуючи власним життям, вступив у жорстоку боротьбу з вогняною стихією та її наслідками. Події 30-річної давнини назавжди залишаться у серцях і пам’яті прийдешніх поколінь. Ця катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості. Минають роки, і з’являються все нові і нові факти, що ще повніше відображають ті сумні й трагічні події.

    

За високий професіоналізм, проявлений героїзм і сумлінну працю під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, вірність українському народові та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Медаллю «В пам’ять про ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції» було нагороджено Тімченка Олександра Володимировича, головного наукового співробітника лабораторії екстремальної та кризової психології та Христенка Віталія Євгеновича, провідного наукового співробітника лабораторії.