Соціально-психологічний тренінг «Крізь випробування до зростання» для психологів ДСНС України

8 грудня 2016 року фахівцями науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології на базі ГУ ДСНС України у Запорізькій області був проведений соціально-психологічний тренінг «Крізь випробування до зростання». Учасниками тренінгу стали фахівці психологічної служби ДСНС України з 17 областей України та м. Києва.

Перед початком тренінгу начальник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник, полковник служби цивільного захисту Світлана Лєбєдєва ознайомила учасників з результатами широкомасштабного дослідження, присвяченого актуальним психічним станам та особливостям поведінки фахівців ДСНС України, які виконували завдання за призначенням у зоні проведення АТО.

 

Старшим науковим співробітником науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології, кандидатом психологічних наук, старшим науковим співробітником, майором служби цивільного захисту Яніной Овсянніковою та начальником відділення впровадження психотренінгових технологій науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології, кандидатом психологічних наук, старшим науковим співробітником, майором служби цивільного захисту Андрієм Побідашем розроблено не лише програму тренінгу, а й проведення процедури попереднього анкетування для відбору учасників. Також новітнім є визначення рівня травматизації майбутніх учасників тренінгу у зоні проведення антитерористичної операції. Це дозволяє оптимізувати склад тренінгової групи та досягти найбільш ефективного результату.

 

Під час заходу практичні психологи Служби порятунку навчились психотренінговим прийомам, за допомогою яких рятівники, які виконували завдання з ліквідації наслідків НС на сході України, зможуть використовувати свої внутрішні ресурси для подолання пережитого ними травматичного досвіду та успішної особистої і професійної реадаптації. На сьогоднішній день використання психотренінгових технологій у системі психологічної реабілітації учасників АТО є одним з ефективних методів.

 

На завершення усі учасники тренінгу отримали іменні сертифікати від імені ректора Національного університету цивільного захисту України.