Після трагедії на Донеччині

22 серпня 2006 року… Ця дата назавжди залишиться в пам'яті, як день, коли наші серця здригнулися від жахливої звістки – загибелі 170 пасажирів рейсу № 612 "Анапа–Санкт-Петербург" Пулківських авіаліній в районі селища Суха Балка Донецької області. Цей день вмить змінив життя сотень родичів загиблих, перевернув внутрішній світ очевидців катастрофи та 172 рятувальників ГУ МНС України в Донецькій області, які першими прибули на місце трагедії.

У 2007р. минув рік. Але час виявився не спроможним загоїти негативні спогади у рятувальників, яким прийшлося виконувати аварійно-рятувальні роботи в епіцентрі надзвичайної події.

З метою психологічної корекції психоемоційного стану рятувальників та на прохання керівництва ГУ МНС України в Донецькій області, фахівцями науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Університету цивільного захисту України протягом трьох днів, з 30 серпня по 1 вересня 2007 року, був проведений соціально-психологічний тренінг "Вижити та врятувати".

Учасниками тренінгу стали 14 бійців аварійно-рятувальних підрозділів ГУ МНС України в Донецькій області, які брали безпосередню участь у ліквідації наслідків цієї жахливої авіакатастрофи.

Головна мета даного тренінгу - використання особистісних ресурсів рятувальників для подолання негативних наслідків психотравмуючої ситуації, формування психологічної стійкості, зниження рівня тривожності у посткатастрофний період.

По закінченню тренінгу участники високо оцінили професіоналізм фахівців, які проводили заняття.

В урочистій обстановці всім учасникам тренінгу були вручені відповідні свідоцтва.