Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Заняття з психологічної допомоги дітям, що постраждали внаслідок воєнних дій на сході України

29 січня 2016 р. старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України Яніна Овсяннікова провела семінар з методики "Children and War: teaching recovery techniques" ("Діти і війна: навчання технік зцілення") зі спеціалістами та магістрами соціально-психологічного факультету.

  

Овсяннікова Яніна є одним із небагатьох спеціалістів Харківської області, яка пройшла спеціальне навчання з надання психологічної допомоги дітям, що постраждали внаслідок локального воєнного конфлікту на сході України.

Метою цього семінару є навчання ефективним методам та технікам, які допоможуть дітям та їх батькам позбутися психологічних проблем, що виникли внаслідок війни, катастроф та різноманітних надзвичайних ситуацій.

  

У рамках семінару було розглянуто 5 модулів програми «Діти і війна: навчання технік зцілення». Перші два модулі присвячені інтрузивним думкам та почуттям: такі проблеми, як погані спогади, нічні жахіття та прокручування в пам’яті того, що трапилося у дітей та їх батьків, у третьому - розглянуто дитячу активність, наприклад, неможливість розслабитися й зосередитися, та безсоння, у четвертому та п’ятому модулях було вивчено феномен уникання: дитячі страхи та труднощі зі сприйняттям усього, що нагадує про війну.

 

Після закінчення семінару кожний із учасників отримав Міжнародний сертифікат, що надає можливість на професійному рівні застосовувати у практичній роботі методику “Діти та війна: навчання технік зцілення” .