Соціально-психологічний тренінг «Крізь випробування до зростання»

Категорія осіб, на яку зорієнтований тренінг: особи молодшого, середнього та старшого начальницького складу ДСНС України, які виконували завдання за призначенням у зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

Термін проведення тренінгу: розпочинати тренінг необхідно не раніше ніж через місяць після повернення із зони антитерористичної операції, але і не пізніше двох місяців після повернення. Повна програма тренінгу розрахована на 2 робочі дні поспіль по 8 годин кожний.

Місце проведення: спортивна зала, кімната психологічного розвантаження, навчальний клас.

Кількість учасників тренінгу на одного тренера – не більше 6 чоловік.

Особливості тренінгового процесу. Деякі вправи просто виконуються учасниками тренінгової групи та не обговорюються, якщо в них не виникає бажання зробити це. Не можна проходити тренінг підлеглому особовому складу разом із начальниками. Проведенню тренінгу має передувати проведення анкетування з метою відбору до складу тренінгової групи учасників, котрі мають прояви посттравматичного зростання (додаток 6.1). Також на етапі підготовки до формування тренінгової групи необхідно ознайомитися з матеріалами особових справ стосовно участі в ліквідації наслідків НС в зоні АТО. Це пов’язано з необхідністю відбору до групи учасників з еквівалентним травматичним досвідом.

 

10-11 листопада 2016 року фахівцями науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології спільно з психологами ГУ ДСНС України в Харківській області було проведено соціально-психологічний тренінг «Крізь випробування до зростання». Його учасниками стали співробітники підрозділів ГУ ДСНС України в Харківській області, які виконували завдання з ліквідації наслідків НС на сході України.

 

Протягом двох днів активної та плідної праці рятівники вчилися використовувати свої внутрішні ресурси для подолання пережитого ними травматичного досвіду та успішної особистої і професійної реадаптації. Цей тренінг є одним з етапів широкомасштабного дослідження, присвяченого психологічним особливостям співробітників ДСНС України, які виконували завдання за призначенням у зоні проведення АТО. На сьогоднішній день використання психотренінгових технологій у системі психологічної реабілітації учасників АТО є новітнім.

 

Старшим науковим співробітником науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології, кандидатом психологічних наук, старшим науковим співробітником, майором служби цивільного захисту Овсянніковою Я.О. та начальником відділення впровадження психотренінгових технологій науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології, кандидатом психологічних наук, старшим науковим співробітником, майором служби цивільного захисту Побідашем А.Ю. було розроблено не лише програму тренінгу, а й попереднє анкетування для відбору учасників. Це дозволило оптимізувати склад тренінгової групи та досягти найбільш ефективного результату тренінгу.

 

За усталеною традицією усі учасники тренінгу отримали іменні сертифікати від ректора Університету.

Також можна переглянути