Соціально-психологічний тренінг «Крізь випробування до зростання»

Категорія осіб, на яку зорієнтований тренінг: особи молодшого, середнього та старшого начальницького складу ДСНС України, які виконували завдання за призначенням у зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

Термін проведення тренінгу: розпочинати тренінг необхідно не раніше ніж через місяць після повернення із зони антитерористичної операції, але і не пізніше двох місяців після повернення. Повна програма тренінгу розрахована на 2 робочі дні поспіль по 8 годин кожний.

Місце проведення: спортивна зала, кімната психологічного розвантаження, навчальний клас.

Кількість учасників тренінгу на одного тренера – не більше 6 чоловік.

Особливості тренінгового процесу. Деякі вправи просто виконуються учасниками тренінгової групи та не обговорюються, якщо в них не виникає бажання зробити це. Не можна проходити тренінг підлеглому особовому складу разом із начальниками. Проведенню тренінгу має передувати проведення анкетування з метою відбору до складу тренінгової групи учасників, котрі мають прояви посттравматичного зростання (додаток 6.1). Також на етапі підготовки до формування тренінгової групи необхідно ознайомитися з матеріалами особових справ стосовно участі в ліквідації наслідків НС в зоні АТО. Це пов’язано з необхідністю відбору до групи учасників з еквівалентним травматичним досвідом.

 

10-11 листопада 2016 року фахівцями науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології спільно з психологами ГУ ДСНС України в Харківській області було проведено соціально-психологічний тренінг «Крізь випробування до зростання». Його учасниками стали співробітники підрозділів ГУ ДСНС України в Харківській області, які виконували завдання з ліквідації наслідків НС на сході України.

 

Протягом двох днів активної та плідної праці рятівники вчилися використовувати свої внутрішні ресурси для подолання пережитого ними травматичного досвіду та успішної особистої і професійної реадаптації. Цей тренінг є одним з етапів широкомасштабного дослідження, присвяченого психологічним особливостям співробітників ДСНС України, які виконували завдання за призначенням у зоні проведення АТО. На сьогоднішній день використання психотренінгових технологій у системі психологічної реабілітації учасників АТО є новітнім.

 

Старшим науковим співробітником науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології, кандидатом психологічних наук, старшим науковим співробітником, майором служби цивільного захисту Овсянніковою Я.О. та начальником відділення впровадження психотренінгових технологій науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології, кандидатом психологічних наук, старшим науковим співробітником, майором служби цивільного захисту Побідашем А.Ю. було розроблено не лише програму тренінгу, а й попереднє анкетування для відбору учасників. Це дозволило оптимізувати склад тренінгової групи та досягти найбільш ефективного результату тренінгу.

 

За усталеною традицією усі учасники тренінгу отримали іменні сертифікати від ректора Університету.