Соціально-психологічний тренінг "Вижити та врятувати"

Програма соціально-психологічного тренінгу спрямована на відновлення психологічної стійкості фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Категорія осіб, на яку зорієнтований тренінг: особи молодшого начальницького складу ДСНС України, які брали участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального та державного рівнів.

Термін проведення тренінгу: розпочинати тренінг необхідно через декілька діб після закінчення ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, але не пізніше двох із половиною тижнів після неї. Повна програма тренінгу розрахована на 3 робочі дні по 8 годин кожний.

Місце проведення: спортивна зала, кімната психологічного розвантаження, навчальний клас.

Кількість учасників тренінгу на одного ведучого – не більше 6 чоловік.

Особливості тренінгового процесу: під час проведення тренінгу, у зв’язку з особливостями категорії осіб, на яку він розрахований, є певні особливості. Деякі вправи просто виконуються учасниками тренінгової групи та не обговорюються, якщо в них не виникає бажання зробити це. Не можна проходити тренінг підлеглому особовому складу разом із начальниками. Проведенню тренінгу має передувати проведення дебрифінгу, з метою виявлення негативних емоційних станів та визначення готовності членів групи до проходження тренінгу. Зазвичай, згідно різноманітних рекомендацій, на тренінгу всі учасники повинні бути у цивільному одязі (спортивні костюми, джинси..). Але під час проведення соціально-психологічного тренінгу «Вижити та врятувати» допускається і формений одяг. Це викликано тим, що рятувальники під час спасіння постраждалих в осередку надзвичайної ситуації завжди виконують свої обов'язки у спеціальному форменому одязі, який асоціюється у рятувальника зі своєю роботою; вони практично увесь час знаходяться у форменому одязі і почувають себе також невимушено і вільно, як у звичайному спортивному костюмі. А також тренінг побудовано таким чином, щоб не відривати рятувальників від їх професійної діяльності.