Надання екстреної психологічної допомоги звільненим із піратського полону морякам
На жаль, у наш час ще бувають ситуації, коли морські пірати захоплюють морські судна та їхні екіпажі у полон. Пірати це роблять з метою отримання викупу як за судно і його вантаж, і життя моряків цього судна.
Коли стало відомо про захоплення судна Lehmann Timber з українськими моряками, омбудсман України Ніна Карпачова розпочала діяльність щодо їх звільнення. Крім того, паралельно збиралася спеціальна група для надання всебічної допомоги морякам після їх звільнення. До цієї групи війшов провідний науковий співробітник Лабораторії Віталій Христенко.
Ця група у складі юристів, медиків, психолога і журналістів у липні 2008 року вилетіла до порту прибуття звільнених моряків - а саме до міста Салала Султанату Оман. Саме в перші години після звільнення моряки отримали екстрену психологічну допомогу.
У благополучному поверненні додому моряків – громадян України, Росії, Естонії та М'янми, велику роль відіграла Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Ніна Іванівна Карпачова.
Пірати відібрали всі особисті речі у моряків, "перевернули" весь корабель у пошуках наживи.
Пірати навіть не думали дотримуватися загальноприйнятих санітарних норм.
Звільненим морякам було надано екстрену психологічну допомогу прямо у порту, у перші хвилини, коли моряки ступили на землю.
Психологічне супроводження адаптації до "мирного" життя здійснювалося постійно, до прибуття моряків на рідну землю. Під час проведення прес-конференції з моряками у приміщенні аеропорту "Бориспіль", проводилася психологічна робота з членами смей звільнених моряків та їх рідними.