Інтерв'ю зі Слов'янська, 2014 р.
З 16 до 19 липня 2014 року у місті Слов’янськ група психологів Державної служби України з надзвичайних ситуацій розпочала допомогу мешканцям міста увійти в звичний для них ритм життя. Серед рятувальників душ працює начальник відділення впровадження психотренінгових технологій науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ, кандидат психологічних наук капітан служби цивільного захисту Андрій Побідаш.
Більшість людей розгублені та налякані неочікуваним руйнуванням звичних життєвих стереотипів та усталеного порядку життя. Найбільш вразливі – діти, які перебували і перебувають в зоні АТО, гостріше переживають психотравмуючі події і потребують особливої психологічної допомоги.
Саме таким став лейтмотив інтерв’ю, яке дав начальник відділення впровадження психотренінгових технологій науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України, кандидат психологічних наук капітан служби цивільного захисту Андрій Побідаш журналістам Всеукраїнської радіостанції «Вести» у прямому ефірі.
«Діти, які перебували і перебувають в зоні АТО, гостріше переживають психотравмуючі події і потребують особливої психологічної допомоги. – сказав він. – Вони пережили досвід, ненормальний для мирного життя». У малечі, зазначив в інтерв’ю Андрій Побідаш, проявляються різноманітні страхи: страх гучних звуків, стрілянини, людей у формі, втрати рідних та близьких тощо, кошмарні сновидіння, безсоння. Тож, перш за все, психолог має надавати психологічну допомогу дитині лише у тому випадку, коли вона знаходиться у безпечному місці та усвідомлює це.
У своїй роботі з дітьми психологи ДСНС України використовують новітні психотерапевтичні методи, а саме: артерапію, лялькотерпаію, казкотерапію. До речі, всі новітні методи освоєні, оптимізовані та широко впроваджуються психологами в Національному університеті цивільного захисту України.
Підкреслюючи важливість діяльності служби психологічного забезпечення, Голова ДСНС України Сергій Бочковський під час недавнього свого виступу зауважив, що повсякденна робота психологів – це важлива складова державної політики у сфері цивільного захисту, яка дає змогу зменшити та нейтралізувати негативні психічні стани і реакції постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій.
Прослухати інтерв'ю, яке дав Андрій Побідаш радіожурналістам по телефону.