Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Новонабутий досвід в Ізраїльському центрі травми та стійкості буде адаптованим до реалій сьогодення в нашій державі

Нагадаємо, що 24-28 липня 2022 року в Ізраїльському центрі травми та стійкості NATAL пройшли курс навчання 27 українських фахівців із психічного здоров’я різних міністерств і відомств нашої держави. Серед них - провідний науковий співробітник навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру Національного університету цивільного захисту України Світлана Лєбєдєва.

Неспроста для отримання нових знань та набуття навиків допомоги людей в умовах воєнних дій було обрано саме Ізраїльський центр травми та стійкості NATAL Israel, бо ця країна сама зазнає регулярних ворожих атак, але навчилася жити з цим та ефективно підтримувати своїх громадян.

Протягом тижня провідні міжнародні тренери Рут Дору, психотерапевт центру NATAL Israel, Олександр Остроброд, старший психотерапевт центру, Шломи Міхаель, генерал-майор поліції Ізраїлю, Ідіт Міхаель, координатор міжнародних програм центру (екс-керівник відділу психічного здоров’я поліції Ізраїлю) проводили низку лекцій і майстер-класів, пов'язаних з діагностикою та визначенням симптомів стресу та травми, надавали інструменти для роботи з різними групами постраждалого населення такими, як військовополонені, біженці, жертви сексуального насилля тощо.

Як зазначила Світлана Лєбєдєва, відтепер метою екстремальних психологів України стане розробка системи надання психологічної допомоги та підтримки різним верствам постраждалого населення під час війни із врахуванням ізраїльського досвіду.