статті

На службі батьківщині та психології: науково-дослідна, організаційно-практична та науково-педагогічна діяльність професора О.В. Тімченка

…Щасливий той, хто вчасно висловив учителеві найщирішу вдячність. Я вважаю себе щасливим, я встиг це зробити. Але чого варті слова вдячності проти того, що зробив для мене мій учитель? (Джалол Ікрамі)

Ключові слова: 

Проблема экстремальности в современной психологической науке

На нынешнем этапе развития отечественной терминологии приходится решать немало сложных проблем. Некоторые из них всегда стоят перед каждым национальным законодательством (скажем, соотношение между национальными и международными элементами в терминообразовании и их согласование). Другие связанны с современным состоянием науки и научной речи (вопрос синонимии, выявление потенциала государственного языка в терминообразовании, способы интеграции новых терминов, заимствованных из иностранной литературы).

Ключові слова: 

​Міжнародні реабілітаційні програми потерпілим від крупномасштабних критичних інцидентів

Практично щодня через засоби масової інформації до кожного з нас доходять відомості про стихійні лиха, військово-політичні і соціальні конфлікти, аварії і катастрофи на транспорті, промислових підприємствах та ін. Ці явища на сьогоднішній день стали носити закономірний характер, сприймаються як «щось звичайне», пов'язане взагалі з порушенням рівноваги співвідношень між людиною і навколишнім його середовищем.

Ключові слова: 

Историко-психологический анализ основных теорий эмоций

За последние десятилетия накоплено большое количество фактов, систематизировано множество наблюдений и данных об эмоциях, приобретен некоторый опыт их экспериментального исследования.

Анализ разных концепций и подходов позволяет рассматривать психические процессы как процессы регуляции отношений между организмом и средой. Это положение отражается и в определении эмоций, которые рассматриваются как субъективные реакции человека и животных на воздействие внутренних и внешних раздражителей.

Ключові слова: 

Методи психологічного впливу, що застосовувались до заручників під час терористичного акту у Москві (23.10. - 26.10. 2002 року)

Захоплення театрального комплексу на Дубровці у Москві за своєю складністю майже не йде у порівняння ні з якими аналогічними терористичними актами. Терористичне угруповання, у складі якого була 41 особа (22 чоловіка та 19 жінок) на протязі трьох діб тримали заручниками близько 800 людей, більшість з яких були жінки та діти. З офіційних джерел відомо, що 98 чоловік змогли самостійно втекти або були звільнені у ході переговорів до початку проведення спецоперації; трьох осіб вбили терористи; усього загинуло 120 заручників; урятувати вдалося 651 людину.

Социально-психологический тренинг: вопросы и ответы

Вопрос. Сколько времени необходимо для разработки социально-психологического тренинга на определенную тему?

Ключові слова: 

Механізми психологічного захисту в ситуації екзистенціальної загрози

Щодня ми виконуємо безліч справ: зранку йдемо на роботу, працюємо там, ввечері робимо покупки, готуємо їжу, піклуємося про близьких, виховуємо дітей, і цей список можна перераховувати нескінченно. Також щодня ми стикаємося з різними життєвими труднощами: конфлікти з оточуючими, погане самопочуття, хвороба, нездійснені бажання, тощо. Все це викликає непомітну але досить впливову «моральну втому», яка впливає на загальне функціонування організму в цілому.

Ключові слова: 

Психокорекційний тренінг «АНТИСТРЕС» як засіб підтримки професійного довголіття психолога МНС України

Розглядається проблема підтримки професійного довголіття представників "помогаючих" професій, і, особливо, психологів, які надають екстрену психологічну допомогу постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій, їх родичам та близьким.

Ключові слова: 

Харківська наукова школа екстремальної психології: історія становлення, сучасний стан та перспективи розвитку

«В нашей стране нет исторической памяти, каждый день
мы начинаем с чистого листа и поэтому повторяем
одни и те же ошибки»
П. Чаадаев
 

Сьогодні, є вагомі підстави окреслити певні наукові напрямки в Україні, які успішно трансформуються у наукові школи.

Ключові слова: 

Сторінки

Також можна переглянути