Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Психологи НУЦЗУ вартують психологічне здоров’я харків’ян

Сьогодні, 03 травня 2022 р. і протягом 69 діб, у надскладний для нашої держави час фахівці навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру Національного університету цивільного захисту, як і завжди, стоять на варті психологічного здоров’я наших харків’ян. Наразі психологічна підтримка, як ніколи, вкрай необхідна.

Тож, незважаючи на постійні обстріли, лікарі людських душ – Світлана Лєбєдєва, Яніна Овсяннікова та Віталій Христенко продовжують виконувати свої людські обов’язки – подають психологічну допомогу харків’янам, які перебувають у сховищах на станціях метро, педагогам закладів середньої освіти, звичайним людям – одиноким людям похилого віку, інвалідам, онкохворим, які, попри постійні обстріли, не залишають своїх осель у найнебезпечніших районах Харкова, а також і рятувальникам.

Наразі триває цикл інтерактивних занять з онкохворими дітьми в умовах воєнного часу. Днями чергову зустріч провела старший науковий співробітник навчально-наукової лабораторії Яніна Овсяннікова. Заняття сприяло створенню позитивного емоційного фону у дітей, зняттю психоемоційного напруження. В процесі  спільної взаємодії діти дізналися про розмаїття позитивних емоцій; роль емоцій в житті людини; вплив емоцій на стан здоров’я. Під час виконання різноманітних завдань зрозуміли важливість позитивного мислення у боротьбі з хворобою.

 

А відчайдушна психологиня навчально-наукової лабораторії Світлана Лєбєдєва продовжує надавати психологічну та гуманітарну допомогу одиноким людям похилого віку та інвалідам, що залишаються у рідних домівках у найнебезпечніших районах міста таких, як Північна Салтівка.  

 
  

Як відомо, стреси найбільш важко переносяться дітьми і людьми старшого віку. Особливо тяжко людям, які пересуваються за допомогою милиць. Так, прямо на вулиці Віталій Христенко намагається підтримати стійких харків’ян, які з різних причин залишаються у місті, яке живе за принципом «моя хата з краю, першим ворога зустрічаю».

Ніщо не може завадити харків’янам усміхатися, навіть звуки артилерійської канонади, які чутно протягом всієї доби.

Так, попри постійні обстріли, психологам навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології вдається виконувати свої людські обов’язки. Вдячні їм харків’яни за допомогу. А екстремальні психологи не можуть вчиняти інакше. Такі вони – справжні відчайдухи.