Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Конференція екстремальних психологів, листопад 2013 р., день перший

У Національному університеті цивільного захисту України (м. Харків) 28-29 листопада 2013 року успішно пройшла міжнародна науково-практична конференція "Сучасний стан розвитку екстремальної та кризової психології".

Матеріали конференції опубліковані у 3-х томах збірки наукових праць "Проблеми екстремальної та кризової психології", яка є спеціалізованою з психологічних наук в Україні.

Тематичні напрямки роботи конференції:

1. Психологічна допомога постраждалим від катастроф: світовий досвід.
2. Методологічні засади психологічного забезпечення працівників екстремальних професій.
3. Теорія та практика збереження психічного здоров'я працівників ризиконебезпечних професій.
4. Психологічна безпека спеціалістів екстремальних видів діяльності.
5. Психотехнології та кадровий менеджмент в екстремальних видах діяльності.
6. Технології конструктивного спілкування та раціональної поведінки в умовах впливу стрес-факторів екстремальної ситуації.
7. Професійна орієнтація та професійно-психологічний відбір спеціалістів екстремального профілю діяльності.
8. Професіографія різних видів діяльності фахівців екстремального профілю.
9. Професійно – психологічна підготовка фахівців екстремальних професій.
10. Особливості роботи психолога в епіцентрі надзвичайної ситуації техногенного, природного та соціально – політичного походження.
11. Організаційно - правові та наукові засади збереження психічного здоров'я населення.
12. Профілактика та корекція соціально-психологічних та особистісних девіацій серед фахівців екстремального профілю діяльності.
13. Організаційно-правові та наукові засади підвищення якості підготовки фахівців у галузі екстремальної та кризової психології.
14. Психологічна допомога та психотерапія особистості, яка брала участь у миротворчих операціях та локальних військових конфліктах.

У конференції взяли участь 267 осіб, з них 31 доктор наук, представники Міністерства оборони України, Внутрішніх військ МВС України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, практичні психологи Головних управлінь (У) ДСНС України в областях, містах Севастополі та Києві.

У роботі конференції взяло участь 14 представників іноземних держав.

До початку конференції та у перервах усі гості були запрошені на виставку «Внесок вчених Слобожанщини у розвиток екстремальної та кризової психології», яка проходила в одному з фойє Університету. Ректор Національного університету цивільного захисту України генерал-лейтенант служби цивільного захисту В.Садковий вручив спеціальний Почесний знак «За співпрацю заради порятунку» учасникам виставки.

    

    
 

Після відеовітання вокального ансамблю «Аніма» (під створений відеокліп «Погони») та представлення гостей конференцію відкрив ректор Національного університету цивільного захисту України, кандидат психологічних наук, професор, генерал-лейтенанту служби цивільного захисту Володимир Петрович Садковий.

  

Від імені голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій виступив директор Департаменту персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій кандидат психологічних наук, заслужений працівник освіти, генерал-майор служби цивільного захисту Олександр Петрович Євсюков.

  

У рамках відкриття конференції Володимир Садковий вручив Почесні відзнаки НУДЗУ «За людяність та професіоналізм» колективам психологічних служб порятунку ГУ ДСНС Києва, Тернополя, Чернігова та Харкова.

Першим із гостей виступив аташе із правоохоронних питань Посольства Франції в Україні Жерар Нубель. Він подякував харків'янам за організацію такого масштабного форуму, розповів присутнім про структуру французької служби психологічної допомоги, наголосивши при цьому на важливості надання психологічної реабілітації самим співробітникам служби.

Естафету виступу гостей продовжила Марія Філіппова – заступник начальника Федеральної казенної установи "Центр екстреної психологічної допомоги МНС Росії". Вона поділилася з учасниками конференції своїм баченням розвитку екстреної психологічної допомоги, розповіла про структуру Центру, який вона репрезентує, про досвід своїх колег.

Вперше у стінах Національного університету цивільного захисту України зібралися керівники психологічних служб Міністерства Оборони України, Внутрішніх військ МВС України, Державної прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Вони поділилися з учасниками конференції своїми доробками, особливостями роботи, проблемами.

Виступили:

начальник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України;

начальник соціально-психологічного центру Збройних Сил України;

начальник Центру психологічного забезпечення підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Управління забезпечення оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

начальник відділу психологічного забезпечення Управління соціально-гуманітарної та психологічної роботи Департаменту кадрового забезпечення МВС України;

заступника начальника Східного регіонального управління з персоналу Державної прикордонної служби України;

начальника служби психологічного забезпечення Управління виховної роботи Головного управління ВВ МВС України.

Поділилися своїми напрацюваннями з учасниками конференції представники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля (м. Черкаси).

Переглянути відео про перший день конференції.

Другий день конференції.