Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Есктремальні психологи провели зустріч із вимушеними переселенцями

Сьогодні у надскладний для нашої держави час, як і завжди, фахівці Національного університету цивільного захисту України стоять на варті психологічного здоров’я харків’ян. Наразі психологічна підтримка, як ніколи, вкрай необхідна. І тим, які з перших днів війни залишаються у рідному місті, і тим, котрі щойно повернулися до рідних осель, і тим, які вимушено виїхали з власних домівок.

30 червня 2022 р. фахівці Національного університету цивільного захисту України подали психологічну підтримку вимушеним переселенцям у рамках інформаційних заходів з безпеки життя громадян, організованих за ініціативи Департаменту цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації і підтримки ГУ ДСНС України у Харківській області та Національного університету цивільного захисту України.

Так, начальник сектору психологічного забезпечення Олексій Косолапов, науковий співробітник навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології  Валентин Кердивар та заступник начальника кафедри психології діяльності в особливих умовах Єдуард Михлюк у ході інтерактивних занять ознайомили присутніх з основними методами самодопомоги, психологічної адаптації до умов війни та психологічної підтримки рідним та близьким.

Сьогодні психологи Національного університету цивільного захисту України продовжують виконувати свої людські обов’язки – подавати психологічну допомогу харків’янам, педагогам закладів середньої освіти, пересічним громадянам – одиноким людям похилого віку, інвалідам, онкохворим, які, попри постійні обстріли, не залишають своїх осель у найнебезпечніших районах Харкова, а також і рятувальникам.

Також у заході взяли участь представники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області. Олександр Березан довів присутнім інформацію про порядок дій у випадках, коли лунає тривожна сирена, правила безпеки під час артилерійських обстрілів, авіаційних ударів та обстрілів системами залпового вогню.

Навчали домедичній допомозі представники Червоного Хреста.