Психологічна робота з рятувальниками після НС
27 січня 2010 року близько 13.00 в одному з приватних будинків міста Харкова сталася пожежа.
Двома відділеннями Державної пожежної охорони МНС пожежу було ліквідовано. На місці працювала опергрупа Головного управління МНС України в Харківській області.
Коли пожежники приїхали на місце, то з'ясувалося, що будинок зачинено – на двері зовні був навісний замок, а на вікнах стояли металеві ґрати. Зламавши двері, рятувальники побачили, що першу кімнату охоплено вогнем. Почавши гасити пожежу, рятувальники відкрили одну з шаф у будинку та виявили там трьох дітей. Усі вони були мертві.
Побачене викликало шок у рятувальників: 5-річна дівчинка, прагнучи врятувати, прикривала своїм тільцем двох зовсім маленьких хлопчиків.
За словами рятувальника, який знайшов тіла двох загиблих хлопчиків і дівчинку у шафі, побачене його шокувало. Він подумав, що перед ним - ляльки. Рятувальник покликав командира відділення, який відразу зрозумів, що то - тіла дітей.
Дівчинка 5 років закривала своїм тілом двох хлопчиків 2 та 4 років.
Бійці спробували врятувати життя малюків, але ті були вже мертвими.
Резонансна подія стала відома правоохоронним органам і соціальним службам. Керівництво пожежно-рятувальної частини звернулося до Університету із проханням залучити співробітників лабораторії провести профілактичний захід із рятувальниками.
31-го січня співробітники лабораторії спільно з психологами ГУ МНС України в Харківській області провели психологічний дебрифінг з елементами антистресового тренінгу із черговим караулом, які 27-го січня під час гасіння пожежі знайшли тіла трьох загиблих дітей.
Захід сприяв нормалізації емоційного стану рятувальників шляхом обговорення пережитих вражень, підготовці до адекватного переживання тих станів або психічних реакцій, що можуть виникнути після надзвичайної ситуації, а також було здійснено мобілізацію внутрішніх і зовнішніх групових ресурсів, посилення групової підтримки та визначено засоби подальшої допомоги у разі необхідності.