Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Міжособистісне спілкування футбольних фанів у центрі уваги екстремальних психологів

Серед різноманітних видів забезпечення успішного проведення в Україні ЄВРО-2012 хотілося б виділити хоча і достатньо новий, але ефективний вид – психологічне забезпечення. Саме від внутрішньої готовності кожного правоохоронця, прикордонника, рятувальника, стюарда, волонтера, да і просто пересічного громадянина залежить не тільки успішність усіх заходів цього свята футболу, але й імідж нашої країни.

  

Волею долі та результатами жеребкування Харків став меккою для тисячів вболювальників голандської збірної з футболу.

Вивчивши заздалегідь культуральні та психологічні особливості представників Нідерландів, фахівці науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ за власної ініциативи та в позаслужбовий час проводили роботу з харків’янами та гостями міста, спрямовану на найбільш ефективне розкриття позитивних якостей кожної людини у процесі комунікації.

   

Асоційоване членство в Європейському товаристві з вивчення травматичного стресу дозволило фахівцям лабораторії напряму звернутися до психологів та медичних працівників Нідерландів та отримати від них ще у жовтні 2011 року грунтовну інформацію щодо особливостей голандського фанівського руху. Це стало грунтовним підспір’ям при встановленні психологічного контакту з керівництвом фан-руху та вболювальниками Нідерландської збірної по футболу.

   

У ході роботи в гущі натовпу вболювальників екстремальним психологам лабораторії спільно з волонтерами, працівниками міліції, нідерландськими та німецькими поліцейськими вдалося створити неповторну атмосферу міжнаціонального взаємопорозуміння, взаємоповаги та довіри не тільки серед українських, німецьких та голандських вболювальників, а й гостей нашого міста з Росії, Франції, Англії, Австрії, Данії, Швеції, Австралії, Португалії та Кореї.

   

 

   

Починаючи з 20 червня, більшість іноземних гостей залишатимуть нашу країну. Але гостинність господарів чемпіонату та щіра українська душа назавжди залишаться в їх пам’яті.