Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Екстремальні психологи НУЦЗУ провели навчально-тренінгові заняття “Психологія та безпека на дорозі” для харківських поліцейських

27 жовтня 2017 року на базі Національного університету цивільного захисту України фахівці науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології провели майстер-клас “Психологія та безпека на дорозі” для представників Управління патрульної поліції у м. Харків та патрульних поліцейських. Захід відбувся на навчально-тренувальному майданчику навчального закладу, де було зімітовано дорожньо-транспортну пригоду на громадському транспорті. У ролі статистів виступили курсанти факультету оперативно-рятувальних сил. Майстер-клас включив такі епізоди: надання екстреної психологічної допомоги постраждалому водію поліцейського авто внаслідок дорожньо-транспортної пригоди; надання психологічної допомоги рідним загиблих під час трагедії на дорозі; робота психологів з людьми, які стали свідками небезпечної ситуації; робота психолога з представниками мас-медіа на місці ДТП.

  

Як зазначила начальник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ полковник служби цивільного захисту Світлана Лєбєдєва: “Прибувши на місце ДТП, патрульні поліцейські повинні максимально відокремити місце події, де сталася подія, можливо, із трагічними наслідками, від осіб, що не будуть задіяні у ліквідації наслідків ДТП. Якщо виконано головне завдання, то всі служби екстреного виклику будуть виконувати свої безпосередні обов'язки без додаткових перешкод. Внаслідок трагічного ДТП, на мій погляд, вкрай необхідно викликати психологів ДСНС для роботи з різними категоріями постраждалих, а також з тими, хто став свідком цієї трагедії”. Як відомо, зауважила полковник Лєбєдєва, людина у стані горя потребує індивідуальної психологічної допомоги, а всі задіяні фахівці екстрених служб повинні зосередитись на виконанні завдань за призначенням в даній ситуації. Зазвичай, не всі фахівці зазначених служб вміють спілкуватись з урахуванням особливостей станів постраждалих. На сьогодні психологи ДСНС мають досвід з цього напряму діяльності. Підсумовуючи, полковник Лєбєдєва, наголосила, що, на її думку, на місці ДТП резонансного масштабу психологи ДСНС повинні діяти спільно з іншими службами екстреного виклику.

  

У свою чергу, представники патрульної поліції для курсантів навчального закладу провели тренінг “Як не стати жертвою ДТП?”, що стосувався питань безпеки на пішохідному переході та перехресті, безпечного перетину залізничного переїзду, а також учасників дорожнього руху — спецавто: карета швидкої, пожежне і поліцейське авто.