Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Тренінговий центр

30 листопада 2018 року в Національному університеті цивільного захисту України було презентовано Центр впровадження психотренінгових технологій (ЦВПТ).

Урочисто відкрили унікальний Центр Григорій Рева, міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (2002-2005 рр.), Володимир Палюх, ректор Харківського пожежно-технічного училища — Інституту пожежної безпеки (1990-1998 рр.), Володимир Росоха, ректор Харківського інституту пожежної безпеки МВС України (1998-2000 рр.), Академії пожежної безпеки України (2000-2004 рр.), Академії цивільного захисту України (2004-2005 рр.), ректор Національного університету цивільного захисту України Володимир Садковий.

 

Протягом 2007-2017 років вивчаючи досвід роботи закордонних тренувальних центрів для рятувальників та впроваджуючи у діяльність «екстремальних» психологів України сучасні психотренінгові  технології, науковці науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ зробили великий крок у психопрофілактиці співробітників ДСНС України та фахівців ризиконебезпечних професій, що стало поштовхом до відкриття Центру.

    

Головним завданням Центру є впровадження сучасних психотренінгових технологій в систему підготовки, супроводу та відновлювального періоду фахівців ДСНС України, а також всіх фахівців ризиконебезпечних професій для забезпечення надійності діяльності персоналу.

Основним напрямом функціонування є впровадження сучасних психотренінгових технологій в систему психологічної підготовки населення до умов надзвичайних ситуацій.

До складу Центру увійшли “Кімната катастроф”, що призначена для формування стресостійкості, нейтралізації післятравматичного стресового розладу, навчання наданню першої психологічної допомоги постраждалим та самодопомоги; “Кімната релаксації”, де відновлюватимуться психологічні ресурси, відбуватиметься зняття психологічного напруження та психосоматичних блоків; “Конференц зала” для проведення різноманітних соціально-психологічних тренінгів та “Кімнати для проведення кава-брейку”. 

  

Центр функціонує на базі Національного універистету цивільного захисту України за адресою: м. Харків, вул. Чернишевська, 94.

Тренерами Центру є сертифіковані фахівці Лабораторії екстремальної та кризової психології, які мають досвід роботи з надання екстреної психологічної допомоги (в тому числі і в осередку надзвичайної ситуації), з кризовою особистістю тощо. Більшість соціально-психологічних тренінгів є авторськими розробками фахівців Лабораторії.