Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Науково-практична конференція, 2017

30 листопада - 1 грудня 2017 року в Національному університеті цивільного захисту України пройшла ІV Міжнародна науково-практична конференція “Сучасний стан розвитку екстремальної та кризової психології”. Науковий форум об'єднав понад 300 практичних психологів ГУ (У) ДСНС України в областях, представників вищих навчальних закладів та наукових установ Міністерства освіти і науки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, провідних зарубіжних фахівців у галузі екстремальної та кризової психології з Італії, Нідерландів, Білорусі, Латвії, Литви, Чехії, Азербайджану, Куби.

   

Розпочалась конференція відкриттям виставки наукових досягнень у галузі екстремальної та кризової психології провідних вищих навчальних закладів силових міністерств та відомств України.

Відбувся відеоконференцзв'язок учасників наукового форуму із Президентом Товариства психологів Куби доктором Алексісом Лоренсо Руїзом та представником міжвузівської лабораторії університету Гренобль Альпи (Франція) Емануель Монфорт.

   

Почесною відзнакою ректора Національного університету цивільного захисту України “За людяність і професіоналізм” було нагороджено практичних психологів ДСНС України, які проявили себе при наданні психологічної допомоги постраждалим у зоні проведення антитерористичної операції.

Цього ж дня відбулася прес-конференція із вітчизняними та зарубіжними спеціалістами у галузі екстремальної та кризової психології. Начальник відділу організації медичної і психологічної допомоги Головного управління організації з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій МНС Республіки Азербайджан Софієва Ханим Раміз кизи зазначила, що конференція об'єднала тих людей, котрі дбають та вболівають за здоров'я і безпеку громадян, а також колеги із Республіки Азербайджан прибули з метою набути досвіду у проведенні аварійно-рятувальних робіт, психологічного відновлення населення внаслідок будь-якої надзвичайної ситуації, наданні домедичної та психологічної допомоги постраждалим тощо.

Практичний психолог, представник Центру міжнародного кримінального правосуддя Нідерландів Данієль Сідолі (Італія) зауважив, що стрижневою метою наукового форуму є об'єднання зусиль екстремальних психологів різних країн у виробленні єдиної тактики при рятуванні людей у будь-яких надзвичайних ситуаціях.

Заступник директора Коледжу пожежної безпеки і цивільного захисту Сіловс Марекс (Латвійська Республіка) зазначив, що основна спрямованість науковців, які прибули до Харкова, - це ефективне надання психологічної допомоги і постраждалим внаслідок критичної ситуації, і тим, хто рятує.

   

Під час роботи наукового форуму було презентовано першу у вітчизняній психологічній науці колективну монографію “Актуальні дослідження в сучасній вітчизняній екстремальній та кризовій психології”, у написанні якої взяли участь 36 провідних фахівців у галузі екстремальної та кризової психології.

На пленарному засіданні науковці обговорили питання щодо теоретико-методологічних досліджень в сучасній екстремальній та кризовій психології; проблем психологічної безпеки особистості, збереження психічного здоров'я фахівців екстремальних видів діяльності; психологічної підготовки спеціалістів екстремальних видів діяльності; психологічної допомоги постраждалим в зонах ведення військових конфліктів та техногенних  катастроф; психологічної реабілітації осіб, що брали участь в АТО  та інших локальних військових конфліктах.

Була розгорнута виставка "Друга світова війна" - "Дорогами Афганістану" - "Український Схід-АТО", експонати для якої було надано Харківською обласною організацією «Спілка ветеранів АТО».

      

Наступного дня спеціалістами в галузі екстремальної та кризової психології було проведено 11 майстер-класів, під час яких було презентовано новітні технології у межах психологічного забезпечення діяльності працівників ризиконебезпечних професій.

Майстер-класи було проведено за напрямками: активний тренінг «Antistress Application Training»; метафоричні асоціативні карти і психодіагностичний інструментарій в роботі спеціаліста; психологічна підготовка до роботи з тілами загиблих; робота з автоматизованим мультікомплексом «Психодіагностика»; відновлення психічного здоров’я учасників надзвичайних ситуацій з використанням інноваційних психотренінгових технологій; застосування комп’ютерної ліцензованої сенсорної поліграфічної системи в силових структурах України; професійно-психологічна підготовка особового складу Національної гвардії України з використанням тренінгу на командостворення (тімбілдингу); техніка Емоційної Свободи; психологічні особливості висвітлення подій в осередку надзвичайної ситуації; сучасні погляди населення на надзвичайні ситуації; застосування технологій НЛП для Першої Психологічною допомоги та вторинного Травматичного Стресу. Уперше в рамках міжнародної конференції відбувся майстер-клас “Психологічні особливості висвітлення подій в осередку надзвичайної ситуації.

За підсумками роботи IV науково-практичної конференції «Сучасний стан розвитку екстремальної та кризової психології» було ухвалено резолюцію.