Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Українські та кубинські психологи навели мости дружби

14-24 грудня 2014 року науковці науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України перебували з дружнім візитом на Острові Свободи – Кубі.

Цей візит відбувся завдяки багаторічній співпраці фахівців науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології університету та провідних кубинських фахівців-психологів у галузі психології надзвичайних ситуацій, клінічної психології та психічного здоров’я нації. У ході візиту доктор психологічних наук, професор Олександр Тімченко та кандидат психологічних наук, доцент Віталій Христенко провели зустріч з керівництвом Товариства психологів Куби та обмінялися практичним досвідом організації та надання екстреної психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій.

  

Президент Товариства психологів Куби доктор психологічних наук, професор Алексіс Лорензо Руїз визначив вагомий внесок сучасних розробок українських колег і, в першу чергу, науковців Національного університету цивільного захисту України, у розбудову достатньо молодого напрямку психологічної науки – психології екстремальних та кризових ситуацій.

          

Уперше за роки незалежності України вітчизняні психологи виступили перед студентами психологічного факультету Гаванського університету та поділилися розробками в галузі теорії та практики екстреної психологічної допомоги, а також відповіли на чисельні запитання майбутніх кубинських фахівців з психології надзвичайних ситуацій.

  

    

У присутності студентів-випускників психологічного факультету Гаванського університету та відомих фахівців-практиків з психології надзвичайних ситуацій було підписано договір про наукове співробітництво між Товариством психологів Куби та Національним університетом цивільного захисту України.

      

 

У ході візиту українські науковці відвідали оздоровчий центр «Тарара», на базі якого протягом 21 року поспіль кубинський народ безкоштовно надавав медико-психологічну допомогу українським дітям – хворим на ракові захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За цей період понад 23 тисячі маленьких громадян нашої держави пройшли лікування та завдяки кубинським фахівцям побороли смертельну хворобу.

 

 

Договір, який було підписано між Товариством психологів Куби та Національним університетом цивільного захисту України, розкриває великі можливості щодо співпраці психологів ДСНС України з такими відомими організаціями, як:
• Американська асоціація психологів (Вашингтон, США)
• Союз латиноамериканських організацій з психології (Сан-Паулу, Бразилія)
• Асоціація латиноамериканських організацій та установ з формування психологів (Мехіко, Мексика)
• Латиноамериканська асоціація з психології здоров'я (Мехіко, Мексика)
• Асоціація психологів Коста-Ріка (Сан-Хосе, Коста-Ріка)
• Інтерамериканська асоціація психологів (Сан-Сальвадор, Сальвадор)
• Асоціація психологів Панами (Панама, Республіка Панама)
• Асоціація психологів Чилі (Сантьяго-де-Чилі, Чилі)
• Бразильське товариство психологів (Сан-Паулу, Бразилія)
• Карибський союз національних асоціацій з психології (острів Мартініка, заморський департамент Франції)
• Австралійська спілка психотерапевтів (Мельбурн, Австралія)
• Міжнародна асоціація групової психотерапії і групових процесів (Канзас-Сіті, США; Париж, Франція; Кройцлінген, Швейцарія).

 

 

 

Кубинські колеги виявили зацікавленість та бажання проводити спільні наукові дослідження, обмінюватися досвідом в галузі екстремальної та кризової психології.