Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Трагедія на шахті (Донецьк, 2007)

У ніч із суботи на неділю – 18 листопада 2007 р., о 3 годині на горизонті 1078 метрів стався сильний вибух метану. Внаслідок цього вибуху, як з'ясувалося пізніше, загинули 100 шахтарів, які перебували в цей момент у вибої.

До адміністративної будівлі шахти з'їхалися родичі шахтарів, котрі сподівалися дочекатися із вибою своїх близьких.

  

У родичів спостерігалися короткочасні та затяжні емоційні розлади, депресивні реакції, дезадаптація сприйняття та поведінки.

Вибухові психічні реакції виявлялися під час доведення списків постраждалих. Спостерігався високий рівень вербальної агресії серед населення, спровокований недавньою аварією на цій же шахті.

В умовах високої психоемоційної напруги, локальних нервових стресів груп людей використовувалися в основному індивідуальні форми роботи для зняття нервових зривів: надання емпатійної підтримки, полегшення психосоматичної симптоматики та нормалізації функцій самоконтролю постраждалих.

При прояві гострих психомоторних реакцій, зокрема у формі істерії, були використані різні психотехніки.

      

В результаті проведеної психологічної роботи і довіри до психологів вдалося стабілізувати емоційний стан громадян, а також попередити розвиток панічних настроїв і неадекватних дій з їх боку.