Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Фахівці НДЛ ЕКП поділилися своїм досвідом з військовими

23-24 вересня 2016 року у Військовій академії (м. Одеса) пройшла Третя Всеукраїнська науково-практична конференція «Спільні дії військових формуваньі правоохоронних органів держави: проблеми та перспективи».

В конференції прийняли участь представники понад сорока організацій, наукових установ та вищих навчальних закладів з різних регіонів України. Активними учасниками стали наукові співробітники НДЛ ЕКП: кандидат психологічних наук Вікторія Цокота та кандидат психологічних наук ВіталійХристенко.  

Під час конференції запропоновані навчальні місця з практичною демонстрацією занять, які проводяться з курсантами академії.

  • Навчальне місце з тактичної медицини. Запропоновано практичне відпрацювання курсантами надання домедичної допомоги військовослужбовцям під час ведення бойових дій.
  • Навчальне місце: Бойова армійська система «Барс» і «Кросфіт. На даному навчальному місці курсанти академії продемонстрували порядок дій військовослужбовців на полі бою зі зброєю, ведення вогню з використанням перешкод, дії військовослужбовців зі зброєю під час бойових дій в парах.
  • Навчальне місце повітряно-десантна підготовка курсантів факультету підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ. Курсантами продемонстровано порядок проведення тренувань у пунктах постійної дислокації з підготовки до здійснення стрибків з парашутом.
  • Навчальне місце: виставка «Все для безпеки держави». Виставка проводилася на стройовому плацу Військової академії, де понад п’ятнадцять підприємств і організацій представили свою продукцію в інтересах військових формувань та правоохоронних органів держави. На виставці представлені зразки сучасного озброєння та військової техніки, які застосовують військові формування та правоохоронні органи України та нові розробки підприємств, організацій та вищих навчальних закладів.

Захід очолив начальник Військової академії кандидат юридичних наук, генерал-майор ГУЛЯК Олег Вікторович.

У дводенній конференції проведено пленарне засідання на основну тему конференції та деталізоване обговорення проблемних питань у п’яти секціях.

Секція 1: Форми та способи застосування військових формувань і правоохоронних органів державипід час спільних дій. Актуальні проблеми та шляхи розвитку всебічного забезпечення військових формувань і правоохоронних органів під час спільних дій.

Секція 2: Актуальні проблеми та напрями розвитку озброєння, бойового екіпірування і військової техніки. Проблеми використання сучасних інформаційних технологій у воєнній сфер.

Секція 3: Актуальні проблеми морально-психологічного забезпечення бойових дій. Психологія посттравматичного оновлення. Проблеми підготовки і становлення військового фахівця.

Секція 4: Іншомовна складова як фактор забезпечення ефективності сектору безпеки держави.

Секція 5: Актуальні питання розвитку військової медицини (тактична медицина, військово-медична підготовка, біобезпека) у сучасних умовах. Стандарт «підготовка військовослужбовця з тактичної медицини» – імплементація та крок з наближення до стандартів НАТО. Роль волонтерського руху та громадських організацій у розвитку всебічного забезпечення підрозділів військових частин та становлення тактичної медицини в сучасних умовах.

   

Як відмітив у заключному слові начальник Військової академії генерал-майор ГУЛЯК О.В., мета конференції досягнута. Представники різноманітних організацій, які прийняли участь в конференції, мали змогу поділитися своїми надбаннями і розробками в оборонній сфері з колегами, обговорити існуючі проблеми та сумісними зусиллями напрацювати певні пропозицій та шляхи щодо їх вирішення.