Підготовка фахівців
Продовження виїзного соціально-психологічного тренінгу для військовослужбовців
Протягом червня-липня фахівці навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України проводили виїзний спеціалізований авторський соціально-психологічний тренінг «Захистити та вижити» для військовослужбовців ЗСУ.
Головна мета тренінгу – зниження психоемоційної напруги в умовах виконання завдань за призначенням у ході ведення систематичних бойових дій. Тренінг був розроблений науковцями лабораторії з урахуванням умов воєнного часу.
Підвищення ефективності заходів психологічного захисту рятувальників, військових і цивільного населення під час військового стану
Науковці навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології 11 травня 2022 р. у рамках співробітництва з Ізраїльською Коаліцією щодо роботи з травмою психологи та курсанти університету взяли участь у навчальному-практичному вебінарі «Як ми стаємо залежними від психоактивних речовин? Психологічні методи втручання, особливості роботи з наркозалежними». Учасники вебінару активно обговорювали особливості роботи із залежними, методи та інструменти психологічного втручання.
Екстремальні психологи і медики НУЦЗУ та ХНМУ взяли участь у роботі Європейського конгресу травми та медицини НС
28 квітня 2022 р. представники Національного університету цивільного захисту України та Харківського національного медичного університету взяли участь у дистанційному режимі у роботі Європейського конгресу травми та медицини надзвичайних ситуацій, що відбувся в Осло (Норвегія).
Іноземні парамедики провели тренінг з надання домедичної допомоги для рятувальників НУЦЗУ
29 квітня 2022 р. американські парамедики з організації «Medecins sans frontiers» провели для рятувальників Національного університету цивільного захисту України спеціальні тренінги з надання домедичної допомоги постраждалим та пораненим внаслідок надзвичайних ситуацій чи бойових дій.
Фахівці лабораторії взяли участь у семінарі Френка Пьюселіка
Тренер-психолог Френк Пьюселік провів 28 березня 2015 року у місті Харкові унікальний семінар по роботі з посттравматичним стресовим розладом у ветеранів. Семінар розрахований на психологів, волонтерів, соціальних працівників, членів родин бійців і, звичайно ж, самих демобілізованих. Організатором семінару виступив благодійний фонд «Мир і порядок».
Психолог НДЛ ЕКП пройшла спеціальне навчання
7-8 листопада 2015 року старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Яніна Овсяннікова пройшла спеціальний тренінг з надання психологічної допомоги дітям, які постраждали внаслідок локального збройного конфлікту на сході України.
Практичні психологи ДСНС на базі НУЦЗУ підвищили свій фах
21 вересня 2020 року практичні психологи Державної служби України з надзвичайних ситуацій із різних регіонів нашої держави більш детально ознайомились із діяльністю поки що єдиного в Україні Центру впровадження психотренінгових технологій, який було відкрито у 2018 році. Фахівці стали учасниками соціально-психологічного тренінгу “Крізь випробування до зростання”.
Психологічна робота з рятувальниками після НС
27 січня 2010 року близько 13.00 в одному з приватних будинків міста Харкова сталася пожежа.
Двома відділеннями Державної пожежної охорони МНС пожежу було ліквідовано. На місці працювала опергрупа Головного управління МНС України в Харківській області.
Психологи ДСНС із різних регіонів України пройшли тренінги та підвищили свій фах щодо надання психологічного супроводу учасників АТО/ООС
14-24 вересня 2020 року практичні психологи Державної служби України з надзвичайних ситуацій із різних регіонів нашої держави на базі Національного університету цивільного захисту України відповідно до вимог карантину панували навчальну програму з підвищення кваліфікації щодо психологічного супроводу учасників АТО/ООС.
Психологи НУЦЗУ підвищують свій професійний рівень
10-14 травня 2016 р. вперше в Україні за підтримки Американської Асоціації Географів та Державного Департаменту США на базі Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна був проведений тренінг-семінар «Secondary Cities Workshop», який є першим етапом реалізації спільного міжнародного проекту з підвищення готовності населення до дій в надзвичайних ситуаціях в умовах великого міста, з акцентом на вразливі групи населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та людей з обмеженими можливостями.