Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Фільми, створені фахівцями Лабораторії

DVD-фільми, створені на основі досвіду, набутого співробітниками лабораторії під час надання екстреної психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та соціального походження. Усі фільми ґрунтуються на реальних подіях.

Дані відео не призначені для тиражування, показу в ЗМІ та широкого перегляду. Вони використовуються лише під час підготовки фахівців сектору безпеки і оборони України.

У листопаді 2006 року на шахті імені Засядька у Донецьку, вночі, на глибині близько 1000 метрів стався вибух метану. У результаті 100 шахтарів загинули миттєво.

Багато сімей залишилося без батьків, синів, коханих...

Цей фільм про роботу психологів у момент надання екстреної психологічної допомоги людям, які так і не дочекалися із забою своїх рідних.

У цьому фільмі розповідається про роботу психолога МНС України, який входив до спеціальної групи омбудсмана України з надання допомоги звільненим із піратського полону морякам.

Півтора місяці міжнародний екіпаж (1 громадянин Росії, 4 громадян України, 9 громадян М'янми) провів у полоні у сомалійських піратів.

Після внесення викупу два тижні, долаючи шторм, моряки на цьому ж судні дісталися безпечного порту Салала (султанат Оман), де їм і була надана екстрена психологічна допомога.

У жовтні 2007 року в будинку на вул. Мадриківській у Дніпропетровську пролунав руйнівний вибух.

Одночасно замість одного з під'їздів 10 поверхового будинку утворилася порожнеча, і всі мешканці опинилися під уламками бетону.

Вибух забрав життя 23 людей.

Робота психологів в умовах ліквідації цієї надзвичайної ситуації, надання необхідної психологічної допомоги постраждалим та їхнім родичам показано у цьому фільмі.

Серпень 2008 року приніс багато горя мешканцям міста Лозова Харківської області. Військовий арсенал, що знаходився на околиці міста, несподівано спалахнув.

За одну ніч психологам та рятувальникам довелося евакуювати понад 5000 мешканців, розмістити їх у школах та дитячих садках, створити  більш-менш сприятливі умови для життєзабезпечення.

Про те, як у цих складних умовах психологами МНС надавалася екстрена психологічна допомога постраждалому населенню, та розповідає цей фільм.

Мешканці Сухої Балки Донецької області у серпні 2006 року стали свідками страшної трагедії. Пасажирський літак Ту-154 Пулковських авіаліній раптом упав і вибухнув.

Ніхто не вижив...

У фільмі узагальнено досвід спільної роботи психологів МНС України та Росії щодо надання психологічної допомоги родичам загиблих в авіакатастрофі.