Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Заняття з німецькими колегами

У січні 2014 року до Національного університету цивільного захисту України надійшло запрошення від Управління пожежної охорони та цивільного захисту м. Кайзерслаутерн (земля Рейнланд-Пфальц, Федеративна Республіка Німеччина) провести цикл навчальних занять з надання екстреної психологічної допомоги населенню, постраждалому внаслідок надзвичайних ситуацій та психологічної підтримки рятувальників.

У період з 28 січня по 3 лютого 2014 начальником науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології підполковником служби цивільного захисту Лєбєдєвою Світланою Юріївною були проведені заняття з практичними психологами Федеративної республіки Німеччини та Люксембургу, які працюють з пожежними та рятувальними підрозділами.

Підводячи підсумок результатам двосторонньої зустрічі, практичні психологи країн Євросоюзу зазначили, що Україна в межах екстремальної та кризової психології знаходиться значно попереду інших країн світу, особливо в існуючих практичних розробках, алгоритмах дій, формах та методах роботи з постраждалими від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального походження.

Вагомий внесок фахівців науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ в розробку системи психологічного захисту населення, постраждалого від різноманітних надзвичайних ситуацій підкреслив і мер м. Кайзерслаутерна, зазначивши, що рятувальні служби не тільки його міста, але й багатьох міст ФРН постійно слідкують та вивчають напрацювання українських колег з вищезазначених питань.

Наприкінці занять практичні психологи-рятувальники ФРН та Люксембургу висловили щире бажання відвідати Національний університет цивільного захисту України та прийняти активну участь у наступній міжнародній науково-практичній конференції «Сучасний стан розвитку екстремальної та кризової психології»,  яка відбудеться у стінах провідного вишу України у 2016 році.