Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Участь у міжнародних навчаннях

Міжнародні навчання FENIX 2010 "Пандемія, криза, катастрофа – час діяти разом"

У Міжнародних навчаннях рятувальних служб взяв участь співробітник Лабораторії – Христенко Віталій Євгенович. Навчання було організовано у рамках реалізації Плану спільних заходів із Державною Пожежною Службою Республіки Польща. Навчання проходили 20-24 червня 2010 р. на полігоні Головної школи Пожежної служби Республіки Польща, розташованому в м. П'єнки (Pionki).

У навчаннях взяли участь рятувальники з 9 країн: Польщі, Німеччини, Румунії, Білорусі, Литви, Латвії, Естонії, Франції, України.

Цей проект передбачає інтеграцію української системи цивільного захисту до загальноєвропейського механізму забезпечення безпеки людини (European Community Mechanism for Civil Protection). Ця міжнародна програма фінансується Євросоюзом та передбачає навчально-практичний цикл, який реалізується на території України та Польщі.

Українські рятувальники мали можливість ознайомитися з організацією навчання польських рятувальників у стінах Головної Школи Пожежної Служби Республіки Польща (Варшава).

  


ВНЗ має в своєму розпорядженні сучасну науково-дидактичну базу, оснащену найновішим науково-дослідним обладнанням, комп'ютерним та аудіовізуальним оснащенням, у багатьох випадках унікальним.

Гордістю ВНЗ є Відділ вироблення механізмів прийняття рішень, який був люб'язно показаний українською делегацією. Цей Відділ обладнаний найновішими комп'ютерними симуляційними системами, що дають можливість набуття навичок управління за умов небезпеки як представниками пожежно-рятувальних служб, так і адміністрації.

  

На початку практичних занять наші курсанти та офіцери відчули на собі складність проходження контейнерної димової камери, призначеної для практичних занять та обладнаної системою змінних лабіринтів, звуковим супроводом занять та системою інфрачервоного спостереження за діями учнів.


   

Протягом 3-х днів та ночей спільно з колегами з інших країн відпрацьовувалися дії щодо гасіння реальних пожеж, ліквідації наслідків розливу хімічно небезпечних речовин, порятунок постраждалих внаслідок дорожньо-транспортних пригод, надання першої медичної допомоги постраждалим, а також робота штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій різного характеру.

   

 
Всі учасники навчань мали можливість поспостерігати за діями колег з інших країн.

Робота пліч-о-пліч з колегами з інших країн стала гарним приводом для встановлення дружніх відносин з рятувальниками Європи.