Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Як дівчата-психологи НУЦЗУ навчали офіцерів-силовіків

4-5 червня 2015 року на базі навчального центру військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об’єднання  відбулися навчально-методичні збори з офіцерами-психологами територіальних управлінь, навчальних закладів, з’єднань та військових частин Національної гвардії України та з психологами інших військових формувань України та країн Прибалтики.

  

До участі у Зборах були запрошені і фахівці науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру Національного університету цивільного захисту України. Провідним науковим співробітником лабораторії, кандидатом психологічних наук, майором служби цивільного захисту Оніщенко Н.В. було проведено практичне заняття «Надання психологічної допомоги потерпілим у зоні екстремальних умов».

    

 

Старшим науковим співробітником лабораторії, кандидатом психологічних наук, капітаном служби цивільного захисту Овсянніковою Я.О. було проведено майстер-клас «Використання психотренінгових технологій у рамках відновлювального періоду після виконання працівниками ДСНС завдань в екстремальних умовах».

    

В межах Зборів порушувались питання:

  • актуальності психологічного супроводу службово-бойової діяльності підрозділів НГУ в умовах проведення антитерористичної операції;
  • професійно-психологічної підготовки військовослужбовців перед убуттям підрозділу до зони проведення бойових дій;
  • особливостей роботи психологів Збройних Сил України на етапі підготовки військовослужбовців до виконання завдань служби в зоні проведення антитерористичної операції;
  • особливостей практичної роботи військових психологів країн НАТО перед підготовкою військовослужбовців до виконання завдань служби в зоні бойових дій;
  • можливостей прогнозування тяжкості гострого стресового розладу та посттравматичного стресового розладу у військовослужбовців Національної гвардії України.

За результатами Зборів було проведено круглий стіл: «Організація психологічної роботи з військовослужбовцями на трьох етапах службово-бойової діяльності в екстремальних (бойових) умовах служби».