Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Конгрес у Швейцарії, 2010

У столиці Швейцарії місті Берн 19-20 серпня 2010 року відбувся 4-й Швейцарський Національний Конгрес «Надання екстреної психологічної та духовної допомоги». У діяльності Конгресу також взяли участь вчені та практичні психологи Німеччини, Франції, Бельгії, які брали участь у підготовці та проведенні масових спортивних заходів у своїх країнах та наданні екстреної психологічної допомоги постраждалим від різноманітних надзвичайних ситуацій.

   

На запрошення начальника відділу цивільного захисту Федерального агентства з питань цивільного захисту Даніеля Ребетеза у роботі цього конгресу взяв участь провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України доцент Христенко Віталій Євгенович.

Повсякденна діяльність науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології була представлена ​​на спеціально виготовленому стенді французькою мовою. Цей стенд розташовувався на видному місці (центральному вході Університету, де проходив Конгрес), і будь-хто мав можливість з ним ознайомитися.

   

До методів роботи психологів МНС України та фахівців анауково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології, практиками зі Швейцарії, Франції, Німеччини було виявлено значний інтерес.

Господарями Конгресу було організовано зустріч психолога з України з рятувальниками міста Біль (кантон Берн) під час їхнього чергування. Рятувальники продемонстрували своє технічне обладнання, умови праці, запросили повечеряти разом. Під час спілкування з’ясувалося, що проблеми психологічного супроводу діяльності швейцарських рятувальників мають дуже велике значення. Адже вплив негативних стрес-факторів на рятувальника під час виконання ним своїх обов'язків не проходить безвісти.

     


     

 

Внаслідок теплого прийому швейцарськими колегами та цікавих зустрічей екстремальних психологів двох країн з'ясувалося, що у нас дуже багато однакових проблем, вирішувати які легше спільно.