Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

В гостях у білоруських друзів

У період з 31 жовтня по 2 листопада 2012 року на базі Державної установи освіти «Командно-інженерний інститут» МНС Республіки Білорусь були проведені перші навчально-методичні збори психологів МНС Республіки Білорусь.

З метою розвитку та укріплення міжнародного співробітництва, підвищення професійної майстерності в області надання екстренної психологічної допомоги населенню, постраждалому внаслідок надзвичайної ситуації техногенного, природного або соціального походження та на особисте запрошення МНС Республіки Білорусь у зборах взяли участь представники науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України.

  

Відкрив збори заступник міністра МНС Республіки Білорусь полковник внутрішньої служби Г.Ф. Ласута. Звертаючись до присутніх, Генадій Федорович відзначив: "Мы изучали опыт всех министерств, где есть психологические службы, в том числе и за рубежом, в странах Европейского Союза. Мы, при создании нашего Центра кризисной психологической помощи пострадавшим, за основу взяли модель построения подобной структуры в МЧС Украины. Спасибо нашим украинским коллегам, которые откликнулись на нашу просьбу поделиться своим опытом".

  

У ході подальшої роботи представники науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України ознайомили своїх білоруських колег:

  1. Тімченко О.В. - з історією та сучасним станом розвитку харківської школи екстремальної психології
     
  2. Оніщенко Н.В. - з алгоритмом надання екстреної психологічної допомоги постраждалим в осередку надзвичайної ситуації
     
  3. Христенко В.Є. - з методами роботи психолога МНС з різними категоріями постраждалих від надзвичайної ситуації
     
  4. Лєбєдєва С.Ю., Побідаш А.Ю. - з техніками купіювання негативних психічних станів, що виникають у постраждалого населення та рятувальників в умовах проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного, природнього та соціального походження
     

    

Окремо для психологів МНС України був виділений день для проведення практичних занять з білоруськими колегами та демонстрації для них професійних навичок, які мають українські психологи з організації та проведення «інформаційної терапії».

 

  

Фахівцями науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології був продемонстрований один з методів рятування потенційного суїцидента в осередку надзвичайної ситуації. Для цього рятування використовувався досвід та навички старшого наукового співробітника лабораторії Полякова І.О., який має вчений ступінь кандидата психологічних наук та робочу професію верхолаза.

  

  

Науковці лабораторії ознайомилися з історією Державної установи освіти «Командно-інженерний інститут», матеріально-технічною та науково-методичною базою підготовки майбутніх рятувальників Республіки Білорусь.

Особливо запам’яталось відвідування фахівцями лабораторії Національної бібліотеки Республіки Білорусь, яка була відкрита у 2006 році.

Відвідування Національної бібліотеки Республіки Білорусь дало змогу науковцям науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології доторкнутися до світової скарбниці людської мудрості. Наявність в бібліотеці більш ніж 7 млн. джерел наукової думки, вільний он-лайн доступ до найбільших бібліотек світу, не залишили байдужими жодного фахівця нашої лабораторії. Усі стали читачами Національної бібліотеки Республіки Білорусь, отримавши не тільки читацький квиток, але й можливість користування світовими наробками, знаходячись далеко за межами Мінська.

Наприкінці зборів, в урочистій і дуже теплій обстановці кожен з психологів МНС Республіки Білорусь отримав свідоцтво про проходження циклу занять та ознайомлення з методикою роботи психологів МНС України з надання екстреної психологічної допомоги постраждалим в осередку надзвичайної ситуації.


Підводячи підсумки роботи, начальник Центру кризової психологічної допомоги постраждалим МНС Республіки Білорусь Д.В. Шахновский відзначив, що проведений захід став першим, але не останнім кроком у двосторонніх стосунках психологів МНС братських народів України та Білорусі.

Достатньо лише відзначити, що білоруських колег дуже зацікавив досвід фахівців науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України з підготовки психологів силових міністерств та відомств України до успішного проведення ЄВРО-2012.

Було висловлено бажання більш глибоко ознайомитися з цим досвідом напередодні підготовки та проведення Чемпіонату світу з хокею у Мінську в 2014 році.