Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Азербайджанські психологи завітали до українських колег

25 листопада 2019 року до Харкова приїхали психологи Міністерства надзвичайних ситуацій Азербайджанської Республіки.

Вибухи, обвали і вогонь. У Харкові показали унікальні соціально-психологічні тренінги для рятувальників. Азербайджанські психологи завітали до Національного університету цивільного захисту, аби навчитися допомагати своїм надзвичайникам.

Завдяки технологіям азербайджанські психологи відчули себе в епіцентрах вибухів, пожеж та обвалів. Ханум упевнена: такої унікальної програми немає в жодній країні Європи.

Ханум Софієва, головна психологиня Міністерства надзвичайних ситуацій Азербайджанської Республіки: "Мы много чего нового для себя открыли. Мы думаем это как-то для себя перенять и разработать такой же тренинг для своих спасателей". 

Давут Султанов каже, що під час триденного тренінгу зміг відчути себе на місці рятувальників: "Работа спасателя – не самая легкая профессия, поэтому мы как психологи должны помогать им справляться с этой серьезной задачей и, соответственно, создавать для них всякие условия для облегчения этой работы. Данный тренинг помогает нам многому учиться и создавать для них эти условия". 

Центр впровадження психотренінгових технологій працює на базі Національного університету цивільного захисту України. Над новітніми техніками підготовки майбутніх рятувальників працювали десять років.

Світлана Лебедєва, очільниця науково-дослідницької лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ: "Зараз ми проводимо екстремальну психологічну підготовку рятувальників до виконання завдань за призначенням. Ми відпрацьовуємо психологічну витривалість, стресостійкість і експрес-адаптацію". 

У центрі зазначають: згодом планують вдосконалити обладнання до рівня віртуальної реальності та запросити колег з Німеччини, Швейцарії та Болгарії.

Video file