Перейти до основного вмісту
ndlecp@nuczu.edu.ua +38 057 7005682

Тренінги з екстремальної психологічної підготовки для майбутніх рятувальників

В межах спеціальної підготовки до дій в екстремальних умовах 19-20 лютого 2019 р. та 26-27 лютого 2019 р. науковці науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ на базі Центру впровадження психотренінгових технологій спільно із фахівцями сектора психологічного забезпечення провели соціально-психологічний тренінг «Екстремальна психологічна підготовка рятувальників до виконання завдань за призначенням в надзвичайних ситуаціях».

Необхідність проведення подібних заходів виникла внаслідок сучасних європейських вимог до підвищення рівня професійної підготовки майбутнього рятувальника, у першу чергу, психологічної складової.

Учасниками тренінгу стали курсанти-випускники факультетів оперативно-рятувальних сил та цивільного захисту, які у майбутньому виконуватимуть завдання за призначенням безпосередньо в осередку надзвичайної ситуації.

У ході тренінгу використовувалась комп’ютерна симуляція ліквідації надзвичайних ситуацій різного походження, в тому числі, і на критичній інфраструктурі. Також реалізовано паралельний моніторинг психофізіологічного стану курсантів та рівня стресу за допомогою смартгодинників – стрестрекерів (Emwatch). Учасники тренінгу вивчали експрес-методи адаптації до надзвичайних умов, підвищували стресостійкість, відпрацьовували психологічну витривалість та навички ефективної психологічної допомоги рятувальникам безпосередньо у зоні надзвичайної ситуації.

Після закінчення тренінгу відбулося тестування. Отримані результати підтвердили необхідність та затребуваність використання психотренінгових технологій у діяльності ДСНС України.

Після закінчення тренінгових занять кожний учасник отримав свідоцтво.